Дјечија недјеља

У оквиру пројекта „Живјети различитости“ (у организацији   Unicef-a и COI „Step by Step“) , а у склопу обиљежавања Дјечије недјеље (5-10. октобар) наша школа
организовала је различите активности .

Већ двије седмице раније почела је припрема тако што су организоване радионице за израду беџева. Наше ученице Маша и Јана организовале су радионице за представнике свих одјељења од шестог до деветог разреда, а ишле су и у ПО Миљевина да одрже једну радионицу. Машину за прављење беџева добили смо у склопу пројекта, а приликом боравка у кампу на планини Влашић, наше ученице научиле су како да је користе.
Радионице су организоване у виду групног рада, тако да су све групе на смјену научиле да израђују беџеве, врше припрему материјала за беџ и све друге активности да би коначно добили један лијеп и занимљив производ радо виђен ових дана на школским торбама,перницама,јакнама.:)
Дана 6.10.2015. год. на Градском тргу у Фочи организована је продаја ових беџева по симболичној цијени од 0,50 КМ, а новац ће бити уложен у куповину новог материјала за израду беџева у склопу Ученичке задруге. Осим што је на штанду могао да се купи беџ, своје производе имала је и креативна секција која је такође по симболичним цијенама продавала теглице са разним зрнима,сјеменкама и сл… веома интересантне и лијепе. Уз сваки купљени производ креативне секције, поклон је била ушећерена јабука коју су такође правили ученици са креативне секције. Уз купљене беџеве, грађани су добијали слатки поклон-колачић. Дијељен је и промотивни материјал „Срећна дјеца-срећни људи“ и „Живјети различитости“. Догађају на тргу претходила је радионица у продуженом боравку гдје су учитељи са дјецом израђивали колачиће а велики број колача стигао је у школу од наших родитеља који су се одазвали нашој акцији да они направе колачиће који ће се дијелити на тргу суграђанима. Такође, један дио колачића остављен је да се дјеца засладе у току трајања маскенбала који је услиједио дан послије 7.10.2015.године.
Планирана шетња под маскама нажалост није одржана због кише која је почела да пада непосредно прије времена окупљања ученика испред школе, па је ипак окупљање било у градској спортској дворани гдје је организован дефиле-шетња под маскама на велико задовољство и радост публике-родитеља и суграђана који су дошли да подрже цијели догађај. Осим креативности ученика показане толико пута, овај пут креативност су показали и наставници и маскирали се у разне занимљиве ликове солидаришући се са својим ђацима. Послије дефилеа, настављена је журка уз музику и добро расположење свих присутних. Иако је Дјечија недјеља завршена, ми настављамо са активностима пројекта „Живјети различитости“ па ових дана бојимо мурал и организујемо такмичење у лијепом бојењу у продуженом боравку, а уручићемо и симболичне награде за најљепше обојену слику мурала.
У различитости је богатство и то што се разликујемо по било чему не значи да не можемо да се поштујемо и дружимо. Укључивањем родитеља, локалне заједнице и свих ученика и наставника у школи, показали смо да је у различитости љепота и да међусобном подршком можемо пуно да урадимо!
Посебну захвалност школа дугује наставницама Наташи и Тамари које су биле координатори свих дешавања, ученицама Маши и Јани, али и великом броју ученика који су се одазвали свим радионицама и припреми догађаја (паковању колачића, дијељењу материјала и сл….). Такође, још једном се захваљујемо родитељима без чије подршке и помоћи цијели догађај не би био овако успјешан, али и локалној заједници и свим суграђанима који су нас подржали.
У албуму ћете пронаћи велики број занимљивих фотографија за које се захваљујемо нашем наставнику Горану, руководиоцу фотографске секције и његовим ученицима.